ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Kondičné jazdy pre držiteľov Vodičských oprávnení

Poznáte ten pocit, keď sa po dlhšom čase postavíte na korčule alebo sadnete na bicykel. Chvíľku to trvá, kým sa do toho opäť dostaneme a osvojíme si základné pohyby. Je to prirodzené a ľudské. Veľmi podobné je to aj so šoférovaním. Naučili sme sa to, vieme to, no potrebujeme si to opäť precvičiť a dostať sa do toho. Po kondičných jazdách nadobudnete naspäť odvahu a sebaistotu sadnúť si opäť za volant a hlavne obnovíte si potrebné znalosti a návyky.

Kondičné jazdy sú určené záujemcom, ktorí sú už držiteľmi vodičského oprávnenia a majú záujem zdokonaliť sa vo vedení motorového vozidla a taktiež so zmenami v predpisoch. Pokiaľ ste už nejazdili dlhšiu dobu, je veľmi zodpovedné pred samostatnou jazdou vo vlastnom či služobnom vozidle, vyskúšať si najskôr jeho ovládanie pod dohľadom skúseného inštruktora a na našom schválenom a upravenom cvičnom vozidle.

Veľa ľudí po ukončení autoškoly nezačne jazdiť hneď z rôznych dôvodov. Najčastejším dôvodom je strach z hustej premávky. Mnoho vodičov nešoféruje, pretože nemá prístup k motorovému vozidlu. Niektorí uvádzajú, že neovládajú pravidlá cestnej premávky, alebo že už zabudli šoférovať. Čím je doba bez jazdenia dlhšia, tým viac to odoberá odvahu a istotu opäť si sadnúť za volant. Vedenie motorového vozidla je nielen znalosť, ale aj zručnosť, ktorá si vyžaduje aktívnu prax. Kondičné jazdy prispôsobíme Vašim schopnostiam a požiadavkám a pri plánovaní kondičných jázd berieme ohľad na Vašu pracovnú dobu či šudijné povinnosti.

Sústredíme sa hlavne na to, v čom sa chcete zdokonaliť

- jazda v meste
- azda v hustej premávke
- jazda na kruhovom objazde
- parkovanie
- cúvanie
- rozjazd do kopca
- jazda s prívesným vozíkom
- kontrola vozidla pred jazdou

Náš inštruktor alebo inštruktorka Vám po jazde doporučia podľa ich hodnotenia prípadne ešte ďaľšiu kondičnú jazdu, to je však samozrejme už iba Vašim rozhodnutím.

Termín si môžete dohodnúť telefonicky na čísle 0905 664 476, prípadne osobne u nás v Dome odborov Strojár v Martine.

Optimálna a nami doporučená dĺžka kondičnej jazdy je 90 minút. (dve vyučovacie hodiny 2×45 min.) Neodporúčame Vám jazdu, ktorej dĺžka by bola kratšia.

Nikdy nie je neskoro zavolať nám, pokým sa nestane nešťastie…